טוען אירועים
 • אירוע כבר עבר.

כנס מ.ח.ר. זהות היינו הכנס החמישי ברצף של כנסים אותם עורך ארגון האתאיסטים הישראלי. השנה מתמקד הכנס בנושא הזהות החופשית.

הכנס יערך השנה ב 23 במרץ 2017 בגני התערוכה בת״א, עצם קיום הכנס במרכז הירידים המזוהה עם אירועים גדולים במדינה נועד לתת מסר שאנחנו, הציבור החופשי, נמצאים פה עם מסר ובנוכחות גדולה.

השנים האחרונות בציבוריות הישראלית אופיינו ע״י העדפה תקציבית של גורמים דתיים, החלשת החינוך המדעי, תהליכי הדתה בחינוך הממלכתי, ופגיעה בסטטוס קוו במישור העירוני.

מטרת הכנס אינה להבליט את מה שאנחנו מתנגדים לו, אלא דווקא במי אנחנו ומה התוכן האדיר הממלא את הציבור החילוני. הכנס עומד בסימן הגדרת הזהות החופשית במדינה. ההרצאות בכנס יהיו בנושאי זהות חופשית, ספקנות, דת ומדינה, מדע והנגשתו.

אנחנו גאים בהשתתפותם של מספר ארגונים בכנס: מכון תמורה, מכון דוידסון, מדע גדול בקטנה, מדעת, ישראל חופשית ורוחניות חילונית. כמו כן, אנחנו מארחים השנה מרצים מהשורה הראשונה באקדמיה: פרופ׳ רחל אליאור, פרופ׳ אווה אילוז, ד״ר רועי צזנה, ד״ר ארז גרטי, פרופ' אילת ברעם-צברי, ד״ר בועז קרני-הראל, ד"ר אורלי לכיש.

באולם המרכזי אנחנו מארחים את פרופ׳ אווה אילוז שתדבר על “חילוניות וליברליות״, ד״ר רועי צזנה ידבר על ״מדינת הענן היהודית״ ועוד. \

הפאנל המרכזי בכנס יהיה הפאנל בנושא הנגשת המדע. המדע והספקנות הם מעמודי התווך העיקריים של החינוך החופשי ואנחנו נבחן ביחיד עם פאנל אנשי אקדמיה מהשורה הראשונה כיצד אנו מנגישים את המדע ומפיצים אותו בקרב הציבור הרחב.

הספקנות גם היא ערך חשוב בפיתוח המחשבה החופשית והדרך אותה אנו מאמינים כדרך לקבלת החלטות רציונאליות במישור הפרטי והציבורי. ג׳וני, יקיר הקהילה, יציג לנו את התפישות המנסות למנוע ממנו את המחשבה הספקנית, בהרצאתו ״על אסטרולוגיה, ניו אייג׳ ושאר הזיות״.

נראה כי כנס אתאיסטי אינו יכול להתקיים מבלי להתייחס לאחד מנקודת המחלוקת העיקריות עם הדת – האבולוציה. ד״ר ארז גרטי ממנהלי מכון דוידסון לחינוך מדעי ידבר על ״אבות קופים, מהנדסים רשלנים וחצאי כנפיים – מיסקונספציות באבולוציה.

רשימה זו הינה חלקית בלבד, ואני מציע לעקוב אחרי אתר הכנס לרשימה מפורטת ועדכונים.

דף האירוע בפייסבוק
רכישת כרטיסים מוקדמת

2 תגובות

 1. בן לב-קדש 11 בפברואר 2017 , 14:38השב

  יישר כוח על הכנס המרשים ועל עליית המדרגה למרכז הכנסים הגדול.
  אני כותב כמנהל תחום חינוך בפורום החילוני, גוף שוודאי שמעתם על פעילותו בשנה האחרונה, ושמוביל מהלך של הגנה על החינוך ההומניסטי-חילוני בישראל.
  אני רוצה להציע שתינתן במה גם להרצאה של נציג הפורום. ההרצאה תוכל לעסוק בנושאים ביקורתיים כגון הדתה במערכת החינוך או בנושאים קונסטרוקטיביים כגון "קווים לדמותו של חזון החינוך החילוני בישראל".
  נראה לי חשוב, הן ברמה הנפשית לבאי הכנס, והן ברמה הציבורית-חברתית, לציבור ההומניסטי בישראל, שבכנס כה גדול וחשוב, תהיה גם במה שמורידה את הדיון המדעי-פילוסופי החשוב, לרמה המוחשית-ציבורית בתחום החינוך.
  אחרי הכל, עתידינו ועתיד ילדינו מונח על הכף וחשוב שלאנשים יהיה מקום לנתב את התובנות החשובות שיפיקו מהכנס.

  אשמח לתגובה או הזמנה להתייעצות משותפת.
  תודה!

 2. עמיר שנבל 12 בפברואר 2017 , 9:28השב

  הפורום החילוני, עושה עבודה חשובה מאד לציבור החופשי ואנחנו כמובן שמחים לעבוד ביחד.
  ד״ר רם פרומן, מנכ״ל הפורום, ייתן הרצאה בכנס על "זהות חילונית ישראלי״.
  אשמח אם תיצור איתי קשר בפרטי

השאר תגובה